ÜRETİCİNİN ALIN TERİ, MEHMETÇİĞİMİZİN GÜCÜ İLE BULUŞTU« GERİ DÖN

     Milli Savunma Bakanlığı’nca Marmarabirlik'ten alınacak olan sofralık siyah zeytin, yeşil zeytin, zeytin ezmesi ve zeytinyağının ilk sevkiyatı yola çıktı. Başkanımız Asa, Savunma Bakanlığı'nın kalite standartlarını göz önüne alarak üretici kuruluşu olan Marmarabirlik'in tercih edilmesinin diğer resmi kurumlara yapılacak olan satışlar için önemli bir referans olacağını söyleyerek, “GURURLUYUZ, ONURLUYUZ” dedi.

 

     Savunma Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile geçtiğimiz ay imzalanan gıda maddeleri tedariki protokolü kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetlerine(TSK) Marmarabirlik'ten alınacak olan sofralık siyah zeytin, yeşil zeytin, zeytin ezmesi ve zeytinyağının ilk sevkiyatı yola çıktı.Yönetim Kurulu Başkanınımız Hidamet Asa, Savunma Bakanlığı'nın kalite standartlarını göz önüne alarak üretici kuruluşu olan Marmarabirlik'in tercih edilmesinin diğer resmi kurumlara yapılacak olan satışlar için önemli bir referans olacağını söyledi.

 

     Türk Silahlı Kuvvetlerine(TSK) ürün vermenin Marmarabirlik'in uzun yıllardır özlemle beklediği hedefler arasında olduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa, imzalanan protokolden dolayı da büyük bir onur duyduklarına dikkat çekti. Başkanımız Asa, dünyanın en büyük sofralık siyah zeytin üreticisi olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sofralık zeytin ve zeytinyağı temin edecek olmanın Marmarabirlik üreticisinin de emeğinin karşılığını alabilme adına önemli bir adım olduğuna dikkat çekti. 8 kooperatif ve 32 bin ortağı ile Marmarabirlik’in büyük bir aile olduğunu dile getiren Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa;

 

     "Marmarabirlik’de ilkler yaşanmaktadır. Üreticimizin alın terinin emeğe dönüştüğü, 64 yıllık geçmişi ile dünyanın en büyük sofralık siyah zeytin üreticisi olan Marmarabirlik, yakalamış olduğu başarı ivmesiyle her geçen yıl daha da büyüyen bir kurum haline gelmiştir. Yapılan her hizmet daha güçlü ortak, daha güçlü kooperatif ve daha güçlü bir Marmarabirlik ilkesiyle gerçekleştirilmektedir. Bu vesile ile 32 bin ortağımız adına başta Hükümetimiz olmak üzere, Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin CANİKLİ’ye tekrar şükranlarımı sunuyorum.”