BURSA MİLLETVEKİLİ AYDIN´DAN BİRLİĞİMİZE TEŞEKKÜR« GERİ DÖN

Bursa Milletvekili Aydın´dan Birliğimize teşekkür

AK Parti Bursa Milletvekili Aydın, 2017-2018 ürün alım fiyatlarını açıklayan Birliğimize üreticiler adına teşekkür ziyaretinde bulundu. Aydın, "Marmarabirlik açıkladığı fiyatlarla üreticinin yanında olmuştur. Bizler de her zaman Marmarabirlik'in yanındayız" dedi.

 

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, üreticiyi sevindiren ürün alım fiyatları nedeniyle Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa'ya teşekkür etti.

Başkanımız Asa ve Genel Müdürümüz İsmail Acar tarafından karşılanan AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, 2017-2018 ürün alım kampanyasının tüm üreticiler için hayırlı olmasını diledi. Ortalama yüzde 30 zamla açıklanan fiyatların üreticinin yüzünü güldürdüğünü vurgulayan Aydın, "Marmarabirlik üreticiden yana fiyat açıklayarak zeytin üreticisinin yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir. Marmarabirlik, bölge üreticisinin emeğinin karşılığını alması için görevini en iyi şekilde yerine getirmiştir. Geçmişte üreticiler arasında batık bir kurum olarak bilinen Marmarabirlik'i ayağa kaldırıp, 1 TL kredi kullanmadan ürün alımlarını gerçekleştiren ve birçok yatırımın hayata geçirilmesini sağlayan başta Yönetim Kurulu Başkanımız olmak üzere, Yönetim Kurulumuz ve Genel Müdürümüzü bir kez daha tebrik ediyorum. Bizler de bugüne kadar olduğu gibi üreticinin sorunlarının çözümü için destek vermeye hazırız. Üreticinin daha fazla kazanması ve bölge üretiminin gelişmesi için her zaman Marmarabirlik'in yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Ürün alım kampanyasının 25 Ekim Çarşamba günü başlayacağını ifade eden Başkanımız Asa ise ürün alımlarından satış rakamlarına, ihracattan yatırımlara kadar Marmarabirlik’in son 7 yılda ulaştığı rakamlar hakkında bilgi verdi. Ürün alım kampanyası kapsamında 50 bin ton ürün almayı hedeflediklerini kaydeden Asa, "Marmarabirlik Yönetim Kurulu olarak fiyatları açıkladık, görevimizi yerine getirdik. Şimdi sıra üreticide. Tüm üretici ortaklarımız beyan ettikleri ürünü teslim etsinler, kooperatiflerine sahip çıksınlar" dedi.