BİRLİĞİMİZDEN "ZEYTİN DALI HAREKATI"NA DESTEK« GERİ DÖN

Birliğimizden "Zeytin Dalı Harekatı"na destek

Birliğimiz, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek amacıyla bölgeye 200 gramlık ambalajlardan oluşan yaklaşık 71 bin adet zeytin gönderdi. Toplamda yaklaşık 3 bin zeytin kolisi taşıyan tır, üzerinde “Zeytin toplayan eller Mehmetçik için semada. Dualarımızla gönlümüzle Mehmetçik'in yanındayız” yazılı afişle Yönetim Kurulumuz ve çalışanlarımız tarafından bugün Afrin’e uğurlandı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, barışın ve huzurun kalıcı olarak tesisi için Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na 32 bin zeytin üreticisi ortağın aileleriyle birlikte dualarıyla destek verdiğini söyledi. “Vatan toprağını koruyan Mehmetçik'e bu toprağın mahsulü helal olsun” diyen Asa, kahraman Mehmetçiğin kumanyasına zeytin göndermekten gurur duyduklarını söyledi.

 

ELLER SEMADA, YÜREKLER TEYAKKUZDA

Başkanımız Asa, tarih boyunca en büyük zaferlerin birlik beraberlik duygusuyla kazanıldığını belirterek, "Bugün de geçmişte olduğu gibi birbirimize sarılarak, birlik olarak terörü ve teröre destek veren emperyalist güçleri bozguna uğratacağız. Bölgede huzur ve istikrar sağlandıkça terör örgütleri hain emellerini gerçekleştiremeyecek, emperyalist güçlerin kirli tezgahları hezimete uğrayacaktır. Gücünü bu topraklardan, rızkını birlik beraberlikten alan bir üretici kuruluşu olarak dileğimiz, kahraman askerlerimizin zafer kazanarak vatana sağ salim dönmeleridir. Askerimizin ayağına taş değmesin diye şanlı Türk ordusu için zeytin toplayan eller semada, yürekler teyakkuzdadır. Allah Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun" diye konuştu.

 

HAZIRLIKLAR SÜÜYOR

Başkanımız Asa, geçtiğimiz ay Savunma Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında Türk Silah Kuvvetlerine zeytin ve zeytinyağı tedariki için hazırlıkların sürdüğünü de vurgulayarak, "Mart

ayında gerçekleştireceğimiz ilk sevkiyatla birlikte üreticinin alın terinin kazanca dönüştüğü Marmarabirlik'te, sevgi ve emekle hazırlanan zeytinlerin askerimizin kumanyasına girecek olması da bizleri ayrıca onurlandırmaktadır" ifadelerini kullandı.