BİRLİĞİMİZ DEVLER LİGİNDE 35 BASAMAK ATLADI« GERİ DÖN

Birliğimiz devler liginde 35 basamak atladı

Birliğimiz, sanayi devlerinin başı çektiği İSO 500 listesinde, karlılık sıralamasında 189, öz kaynak sıralamasında 181'nci oldu. Üretimden satışlarda ise yüzde 17’lik büyüme gösteren Birliğimiz, 35 basamak birden yükselerek 347'nci sırada yer aldı.

 

Dünyanın en büyük sofralık siyah zeytin üreticisi olan Birliğimiz, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının sonuçlarına göre, 2016 yılında da sanayinin devleri arasındaki yükselişini sürdürdü. Birliğimiz, Tüpraş ve Ford Otosan gibi devlerin yarıştığı İSO 500 listesinde, geçen yıla göre 35 basamak birden atlayarak üreticinin gururu oldu. Üretimden satışlarda net 358 milyon TL ile 347'nci sıraya yerleşen Birliğimiz, bir önceki yıla göre yüzde 17'lik artış kaydetti.

 

İHRACATTA BÜYÜK SIÇRAMA

Zeytin zeytinyağı sektörünün ihracat şampiyonu olan Birliğimiz, İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında ihracatta ise 24 basamak yükselerek 278'nci sırada yer aldı. Birliğimiz, devler liginde karlılıkta 189, öz kaynakta ise 181'nci sırada yer aldı.

 

MARMARABİRLİK KAZANIRSA ORTAK KAZANIR

Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa, bir üretici kuruluşu olan Marmarabirlik’in Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer almasının ortaklar adına gurur verici olduğunu söyledi. Asa, "Marmarabirlik, 8 kooperatifi ve 32 bin ortağından aldığı güçle ülke ekonomisinin köşe taşları arasında yerini almıştır. Birlik, beraberlik, inanç ve gayretle çalışan Marmarabirlik, yakaladığı bu başarı ile üreticinin gurur kaynağı olmuştur. Bu başarının temelinde ortaklarımızın kooperatiflerine verdiği destek yatmaktadır. Ortaklarımız kooperatiflerini sahiplendikçe başarılarımız artacak; Marmarabirlik büyüdükçe ortaklarımız da daha çok kazanacaktır. Hedefimiz, Marmarabirlik'i global bir marka haline getirerek, 63 yıllık güç birliğini daha büyük başarılarla geleceğe taşımaktır" diye konuştu.