×
Marmarabirlik’te Büyük Değişim Marmarabirlik’te Büyük Değişim

Marmarabirlik’te Büyük Değişim

Marmarabirlik’te Büyük Değişim

2010 yılından bu yana sürekli kendini yenileyen Marmarabirlik,  ürün çeşitliliğini ve kalite standartlarını  artıran bir kurum haline gelmiştir. Bugün birbirinden bağımsız üretim hatları ile Marmarabirlik Entegre Tesisleri’nde 60.000 m2 kapalı alanda üretim yapılmaktadır. Marmarabirlik’te  talepleri karşılayabilmek için AR-GE birimi tarafından kapsamlı çalışmalar yapılmış, tüketici gruplarına hitap edebilmek amacıyla sektörde farklılık yaratan yeni ürünler geliştirilmiştir.

2010 Yılından önce vakumlu ürünlerin Marmarabirlik’in toplam satış miktarının % 50’sini oluştururken, 2010 yılından sonra tüketici talepleri doğrultusunda ürün yelpazesinde büyük artış olmuş ve yeni ambalajlı ürün piyasaya sürülmüştür. Bu değişim ile birlikte vakumlu ürünlerin satış oranı  % 15’ler seviyesin gerilerken, yeni ürünler raflarda büyük rağbet görmüştür.

Kuru Sele Üretim tesisi ve Kuru Sele Hattı oluşturarak sektöründe fark yaratan Marmarabirlik, Sepet Serisi ile de tüketicisinin büyük memnuniyetini kazanmıştır. Marmarabirlik, diğer yandan inovatif ambalajlar ile tüketicisine  büyük kolaylıklar sağlamıştır. Büyük ambalajlardan tek porsiyonluk zeytin ve zeytin ezmesi ile tek kullanımlık zeytinyağı ambalajlarına kadar geniş bir ürün yelpazesi oluşturulmuş ve günden güne geliştirilmektedir. 

Çikolatalı zeytin şekeri, soslu yeşil zeytin gibi sektörde daha önceden denenmemiş çekirdeksiz doğal siyah zeytin ürünleri de Marmarabirlik’in ürün yelpazesine zenginlik katmıştır.