Duyurular


MARMARABİRLİK    Üreticilerimize Ucuz ve Kolay Kredi Temini İçin Protokol İmzalandı...


        Birliğimiz ile Ziraat Bankası arasında üreticilerimiz için ucuz ve kolay kredi edinme anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre Ziraat Bankası, Marmarabirlik ortaklarına vereceği kredinin faiz oranı yıllık yüzde 7 düzeyinde tutacak ve bir kefil ile temlikname yeterli olacak.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa, Ziraat Bankası ile imzalanan protokol, kooperatif ortaklarına tarımsal kredi, mevduat hesabı ile ilişkilendirilmiş Başakkart, kooperatiflere de Başakkart mönülü POS cihazı verilmesini kapsıyor. Asa, kooperatif ortaklarına verilecek kredi miktarının, son üç yıllık ürün teslimat ortalaması baz alınarak banka tarafından belirleneceğini söyledi.

 

Birliğimize bağlı kooperatif ortaklarına kullandırılacak kredinin koşulları aşağıda yazılı maddeleri kapsayacak.

 

1-    5 bin liraya kadar olan tarımsal krediler için bir kefil ve temlikname yeterli olacak.

 

2-    Tarımsal kredi kullanmak isteyenler, ortağı oldukları kooperatiflerden alacakları 3 yıllık teslimat durumunu gösterir belgeyi Ziraat Bankası şubesine teslim edecekler.

 

3-    Kredinin vadesi Marmarabirlik ödeme programına uygun olacak.

 

4-     Protokol gereği Ziraat Bankası, kooperatif ortaklarına, ürün bedellerinin banka ATM’lerinden tahsil edilebilmeleri için Başakkart verecek.

 

5-    Banka, üreticilerden hesap işletim ücreti de almayacak. Ortaklara kullandırılacak tarımsal kredilere, masraf ve komisyonlar dahil ortalama yıllık yüzde 7 faiz uygulanacak.Sektörün En Büyük Sıkıntısında Yeni Ümit Doğdu... .

Kamuoyuna sofralık zeytindeki tuz oranının düşürülmesi olarak yansıyan ve sektördeki bir çok yeni düzenlemeyi içeren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığ’nın “Türk Gıda kodeksi Sofralık Zeytin Tebliği ‘nin geçiş sürecinin 1 Ocak 2015’den Haziran 2015’e uzatılma önerisi üzerinde çalışma yapılması sektörde heyecanla karşılandı.

2014’ün Altın AMBALAJ Ödülü Marmarabirlik'in Oldu... .

Gıda sektörünün Altın Palmiye Ödülleri olarak da kabul edilen geleneksel  “Ambalaj Ay Yıldızları” yarışmasında “Yılın Altın Ambalaj Ödülü Marmarabirlik’in oldu. Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen ödül gecesinden 2 altın ödülle dönen Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa “Bu ödül bizim üretimden tüketime tüm aşamalarında insan sağlığına verdiğimiz önemin bir göstergesidir” diye konuştu.

Ürün Çeşitliliğimiz Satışlarımızı Artırdı... .

Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa,  son 4 yılda AR-GE çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek özellikle ürün yelpazesini genişlettiklerini ve ambalajlarda yeni düzenlemelere gittiklerini söyledi. Başkanımız Asa”Yapılan çalışmalarla kuru sele ürünümüzün yıllık 2 bin tonun üzerinde satışını gerçekleştirirken, yanında çeşnili zeytin, soslu zeytin, zeytin çikolotası ve son olarak da “ezber bozan lezzet sloganı ile ‘’Mortanem’’ ürün çeşidi raflarda yerini aldı. Yine ‘’MB’’ markası ile çeşitli ambalajlarda raflarda yerimizi almaya hazırlanıyoruz” diye konuştu.

Çanakkale Gezisi Nedeniyle Personelimiz Başkanımıza Teşekkür Ziyaretinde Bulundu. .

Birliğimiz ile bağlı işletme ve kooperatifimiz çalışanları hafta sonu Çanakkale’de idi. Birliğimiz yönetim kurulu tarafından ön görülen Çanakkale gezisine 320 çalışanımız aileleriyle beraber katıldı. Çanakkale’nin başta Şehitlik Abidesi olmak üzere tarihi ve turistik yerlerinin gezildiği organizasyon sonucu, çalışanlarımız teşekkürlerini bir demet çiçekle Yönetim Kurulumuz adına Başkanımız Hidamet Asa’ya sundu.  Çalışanlar adına kendisine çiçek takdim edilen başkanımız Hidamet Asa, personelin geziden memnun kalmasının kendisini çok sevindirdiğini belirterek” Bu tür geziler kurum içinde birlik ve beraberliği arttırdığı gibi motivasyonumuzu da sağlar. Sizlerin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur “ diye konuştu.

Avrupa Bayileri Toplantımız Almanya’da Yapıldı. .

Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa  1 Ocak 2013 ile 1 Ocak 2014 tarihleri arasında birliğin ihracatta yüzde 55 büyüme ile  toplam  5 bin 400 ton ihracat gerçekleştirdiğini ve  ülkeye 25 milyon dolar  döviz girdisinin sağlandığını söyledi. Başkanımız Asa “Hedefimiz önümüzdeki yıllar içinde bu rakamı 30 milyon dolara çıkarmak” dedi.

İş Ortaklarımız Bayilerle Geniş Kapsamlı Toplantı Yapıldı... .

Birliğimiz  satışlarını artırmak, sorunları tespit etmek, çözüm önerileri üretmek amacıyla 25-27 Nisan 2014 tarihleri arasında bayiler toplantısı gerçekleştirildi. Ülke genelinden 60 bayi ve 120 katılımcıyla gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa, Marmarabirlik’in 60 ncı yılını kutladığını, bugüne gelinceye kadar emeği geçen kuruculara, ortak üreticilere, eski yöneticiler ve çalışanlara teşekkür ederek “Aldığımız emaneti en iyi şekilde gelecek nesillere devretmeyi hedefliyoruz” dedi.