Duyurular


MARMARABİRLİK    Üreticilerimize Ucuz ve Kolay Kredi Temini İçin Protokol İmzalandı...


        Birliğimiz ile Ziraat Bankası arasında üreticilerimiz için ucuz ve kolay kredi edinme anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre Ziraat Bankası, Marmarabirlik ortaklarına vereceği kredinin faiz oranı yıllık yüzde 7 düzeyinde tutacak ve bir kefil ile temlikname yeterli olacak.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa, Ziraat Bankası ile imzalanan protokol, kooperatif ortaklarına tarımsal kredi, mevduat hesabı ile ilişkilendirilmiş Başakkart, kooperatiflere de Başakkart mönülü POS cihazı verilmesini kapsıyor. Asa, kooperatif ortaklarına verilecek kredi miktarının, son üç yıllık ürün teslimat ortalaması baz alınarak banka tarafından belirleneceğini söyledi.

 

Birliğimize bağlı kooperatif ortaklarına kullandırılacak kredinin koşulları aşağıda yazılı maddeleri kapsayacak.

 

1-    5 bin liraya kadar olan tarımsal krediler için bir kefil ve temlikname yeterli olacak.

 

2-    Tarımsal kredi kullanmak isteyenler, ortağı oldukları kooperatiflerden alacakları 3 yıllık teslimat durumunu gösterir belgeyi Ziraat Bankası şubesine teslim edecekler.

 

3-    Kredinin vadesi Marmarabirlik ödeme programına uygun olacak.

 

4-     Protokol gereği Ziraat Bankası, kooperatif ortaklarına, ürün bedellerinin banka ATM’lerinden tahsil edilebilmeleri için Başakkart verecek.

 

5-    Banka, üreticilerden hesap işletim ücreti de almayacak. Ortaklara kullandırılacak tarımsal kredilere, masraf ve komisyonlar dahil ortalama yıllık yüzde 7 faiz uygulanacak.Başkanımız Asa, Milli Savunma Bakanı Yılmaz’ı Ziyaret Etti... .

Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa, geçtiğimiz hafta içinde Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen ziyarette Genel Müdürümüz İbrahim Minareci ve Ar-GE Müdürümüz Mustafa Fındık da hazır bulundu.Marmarabirlik heyeti olarak Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a yapılan ziyareti değerlendiren Başkanımız Hidamet Asa, bu ziyaretin her iki taraf için de olumlu geçtiğini söyledi.

Yönetim Kurulumuz Ak Parti İl Başkanı’nı Ziyaret Etti. .

Başkanımız Hidamet Asa başkanlığındaki Yönetim Kurulumuz, yeni seçilen AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’u makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Sıcak ortamda gerçekleşen ziyarette  AK Parti İl Başkanı Torun, Marmarabirlik’in Bursa’nın göz bebeği olduğunu ve  son yıllarda  gerçekleştirdiği büyüme hamleleriyle hem Bursa’ya hem de Türkiye’ye katma değer sağladığını söyledi.

Ürün Bedellerinin Tamamı Ödeniyor... .

Ürün alım kampanyasının başladığı 22  Ekim 2014 ile kampanyanın sona erdiği  9 Ocak 2015 tarihleri arasında kooperatifler aracılığıyla toplam 27 bin ton ürün alımında bulunan Birliğimiz, üreticilerine  yönelik son  ödemeyi (16-Ocak-2015) gerçekleştiriyor. 2014-2015 ürün alım kampanyasında ortak üreticilerine yapacağı 31,7 Milyon TL tutarındaki son dilim ödeme ile kampanya bedeli de tamamlanmış oluyor.

Avrupa Bayileri Toplantımız Almanya’da Yapıldı. .

Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa  1 Ocak 2013 ile 1 Ocak 2014 tarihleri arasında birliğin ihracatta yüzde 55 büyüme ile  toplam  5 bin 400 ton ihracat gerçekleştirdiğini ve  ülkeye 25 milyon dolar  döviz girdisinin sağlandığını söyledi. Başkanımız Asa “Hedefimiz önümüzdeki yıllar içinde bu rakamı 30 milyon dolara çıkarmak” dedi.