Duyurular


MARMARABİRLİK    Ürün Alacaklarının Tamamı Ödendi... Son Ödeme Tutarı 19 Milyon TL...


        Birliğimiz, 2009-2010 ürün alım döneminde kooperatif üretici ortaklarından aldığı zeytin bedellerini  daha önce ön görülen ödeme planınından önce mali yapının uygun bir duruma gelmesi nedeniyle 24 Mart 2010 Çarşamba gününden  itibaren ödenmek üzere üretici ortak hesaplarına aktarıldı. Bu durumda, 2009-2010 iş yılında alınmış olan ürün bedellerinin tamamı ödenmiş oldu.               
        
        Birliğimiz, bu alım döneminde  bağlı 8 kooperatifin 24.291 üretici ortağından 31.159 ton ürün karşılığında 78.991 Milyon TL. tutarında ürün alımı yaptı. Bu son ödemede 2010-2011 ürün alım dönemine mahsuben verilmiş ayni ve nakdi krediye ilişkin ortak borçları dışındaki tüm ortak borçlarının tamamı tahsil edilecektir.  Teslimat fazlası olan üretici ortaklarımızın ise teslimat fazlaları ürün bedelleri için ödeme yapılmayacak.
     
         
     Birilğimizin, son ödeme diliminde ortak hesaplarına NAKTEN 19 Milyon TL. bir tutar aktarımı yapmış olacaktır. Bu ödeme ile birlikte toplam brüt ödeme tutarı 78,9  Milyon TL. olarak gerçekleşmiştir.  Bu ödemenin 70,2 Milyon TL. sı nakten olarak üretici ortak hesaplarına aktarılırken, kalan 8,7 Milyon TL. tutar ise ortak hesaplarından mahsuben sermaye, ayni ve nakdi kredi ve yasal kesinti borçlarına aktarılmak suretiyle kapatılmış olacaktır. 

              Üretici ortaklarımız ürün alacaklarını, kayıtlı oldukları kooperatiflerin bulundukları merkezlerdeki Banka Şubelerinden tahsil edebileceklerdir. Üretici ortaklarımız, alacak tutarlarını  
www.marmarabirlik.com.tr internet aderesinden "OBS" üyesi olmak koşulu ile öğrenebilecekleri gibi, bağlı olduğu kooperatif Müdürlüklerinden de öğrenebileceklerdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Başkanımız Asa, Milli Savunma Bakanı Yılmaz’ı Ziyaret Etti... .

Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa, geçtiğimiz hafta içinde Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen ziyarette Genel Müdürümüz İbrahim Minareci ve Ar-GE Müdürümüz Mustafa Fındık da hazır bulundu.Marmarabirlik heyeti olarak Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a yapılan ziyareti değerlendiren Başkanımız Hidamet Asa, bu ziyaretin her iki taraf için de olumlu geçtiğini söyledi.

Yönetim Kurulumuz Ak Parti İl Başkanı’nı Ziyaret Etti. .

Başkanımız Hidamet Asa başkanlığındaki Yönetim Kurulumuz, yeni seçilen AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’u makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Sıcak ortamda gerçekleşen ziyarette  AK Parti İl Başkanı Torun, Marmarabirlik’in Bursa’nın göz bebeği olduğunu ve  son yıllarda  gerçekleştirdiği büyüme hamleleriyle hem Bursa’ya hem de Türkiye’ye katma değer sağladığını söyledi.

Ürün Bedellerinin Tamamı Ödeniyor... .

Ürün alım kampanyasının başladığı 22  Ekim 2014 ile kampanyanın sona erdiği  9 Ocak 2015 tarihleri arasında kooperatifler aracılığıyla toplam 27 bin ton ürün alımında bulunan Birliğimiz, üreticilerine  yönelik son  ödemeyi (16-Ocak-2015) gerçekleştiriyor. 2014-2015 ürün alım kampanyasında ortak üreticilerine yapacağı 31,7 Milyon TL tutarındaki son dilim ödeme ile kampanya bedeli de tamamlanmış oluyor.

Avrupa Bayileri Toplantımız Almanya’da Yapıldı. .

Yönetim Kurulu Başkanımız Hidamet Asa  1 Ocak 2013 ile 1 Ocak 2014 tarihleri arasında birliğin ihracatta yüzde 55 büyüme ile  toplam  5 bin 400 ton ihracat gerçekleştirdiğini ve  ülkeye 25 milyon dolar  döviz girdisinin sağlandığını söyledi. Başkanımız Asa “Hedefimiz önümüzdeki yıllar içinde bu rakamı 30 milyon dolara çıkarmak” dedi.